22.3.2024

Petrova zmagovalna petkova pravljica v Planici

Peter Prevc je veliki zmagovalec petkove posamične tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Planici. Štiriindvajsetič v karieri je ugnal vso konkurenco, prvič po štirih letih, dve tekmi pred koncem kariere si lepšega zaključka nihče ne bi mogel želeti.

Image

Fantastična kulisa pod Poncami je v krasnem sončnem vremenu pozdravila 41 skakalcev na predzadnji posamični tekmi svetovnega pokala v sezoni 2023/24. Po prvi seriji je bil z 232 metri in 225,5 točkami v najboljšem položaju Avstrijec Daniel Huber, tesno sta mu sledila Peter Prevc z daljavo serije, 237.5 metri in 221,1 točkami ter Timi Zajc z 227.5 metri in 219,8 točkami. Lovro Kos si je delil 10. mesto, poletel je 214 metrov, zbral je 199,0 točk. Maksim Bartolj je s številko 1 pristal pri enaki daljavi, zbral pa je 194,4 točk na 18. mestu, Domen Prevc je z 209.5 metri in 192,8 točkami končal na 21. mestu. Brez točk sta ostala Žak Mogel z 200 metri in 173,8 točkami na 33. mestu in Anže Lanišek, ki je padel pri 213 metrih, zbral pa je 163,7 točk na 37. mestu. Na srečo je padel Laniška pri doskoku minil brez resnih posledic.

V finalni seriji je Bartolj z 209 metri in 392,7 točkami izgubil tri mesta za končno 21. in rezultat kariere. Domen je pristal pri 217 metrih in je s 401,2 točkami pridobil eno mesto za končni 17. rezultat. Kos je petkovo preizkušnjo končal pri 213 metrih, 402,8 točk pa ga je uvrstilo na 12. mesto. Z 226 metri in 441,3 točkami je konkurente na vrhu izzval Norvežan Johann Andre Forfang, žal je za njim z 219 metri in 440,2 točkami zaostal Zajc. Sledil je še en super polet Petra, pristal je pri 231 metrih, 452,1 točk pa je bilo danes nedosegljivih za vse! Huber je v finalu skočil 224 metrov, 448,5 točk je pomenilo drugo mesto in planiško veselje pred 13.470 gledalci ob zmagi Petra Prevca, že njegovi peti v Planici in 24. v karieri! Izjemno!