26.1.2019

Zmaga na Norveško, Jelenko najboljši Slovenec

V Planici se je nadaljeval celinski pokal v nordijski kombinaciji. Tekmovalo je 51 kombinatorcev, med njimi tudi pet Slovencev.

Image

FOTOGALERIJA >>

Do točk je uspel priti Marjan Jelenko s 27. mestom, potem ko je bil po skakalnem delu preizkušnje na 14. mestu z zaostankom minute in 41 sekund za vodilnim Avstrijcem Christianom Deuschlom.

Jelenko je na 10 km progi izgubil nekaj časa in je v cilj prišel na 27. mestu z zaostankom treh minut za zmagovalcem Leifom Torbjörnom Näsvoldom iz Norveške, ki je bil po skokih sicer drugi. Končno drugo mesto je osvojil še en Norvežan, Lars Ivar Skaarset, tretji pa je bil Avstrijec Thomas Jöbstl.

Kombinatorci se bodo na Bloudkovo velikanko jutri vrnili ob 8.30, ko je na sporedu prva serija, uro kasneje pa se začne tekmovanje.