10.2.2019

Vili Črv in Anita Klemenčič za konec na 18. mestu

Tridnevno tekmovanje v teku na smučeh za FIS OPA celinski pokala se je v Planici zaključilo s skupinskimi starti v prosti tehniki.

Image

FOTOGALERIJA >>

Znova sta za najboljši slovenski rezultat poskrbela Anita Klemenčič in Vili Črv, ki sta na 15 kilometrski razdalji vsak v svoji kategoriji osvojila 18. mesto.

V kategoriji članic je točko na 30. mestu ujela še Manca Slabanja, zmagala pa je Italijanka Ilaria Debertous. Med mladinkami do 20 let je bila najboljša Slovenka Neža Žerjav na 20. mestu, zmagala pa je Čehinja Barbora Havličkova.

Med mladinci je do točk prišel samo Vili Črv, tretjič zapored pa je zmagal Francoz Jules Chappaz. Med člani je slavil Avstrijec Max Hauke, najboljši Slovenec je bil Benjamin Črv na 40. mestu.