16.3.2008

Schlierenzauer junak finala, Kranjec za las pod stopničkami

S finalno serijo tridesetih najboljših letalcev se je v Planici v oblačnem vremenu zaključila letošnja sezona svetovnega pokala v smučarskih skokih. Gregor Schlierenzauer je s še eno zmago potrdil, da je rojen letalec, na stopničkah pa sta mu delala Martin Koch in Janne Happonen.

Thomas Morgenstern

Slednji je le za 0,3 točke prehitel slovenskega rekorderja Roberta Kranjca, ki pa je bil vseeno vesel osvojenega četrtega mestom. Skočil je 210,5 in 214,5 m.

V obeh serijah je bil najdaljši Gregor Schlierenzauer (217 in 231 metrov, 442,1 točke). Martin Koch na drugem mestu je zaostal za 7 točk (216,5 in 229,5 m, 435,2 točk), tretjeuvrščeni Janne Happonen pa je skočil 203,5 in 220,5 metrov in zbral 418,8 točk.

Končni zmagovalec svetovnega pokala je bil znan že pred časom. Thomas Morgenstern (Avstrija) je s 1.794 točkami osvojil veliki kristalni globus pred rojakom Schlierenzauerjem (1.561 točk) in Fincem Ahonenom (1.281 točk).