8.1.2023

COC: Na drugi tekmi prevlada Norvežanov, Rok Masle na 5. mestu

Na drugi tekmi celinskega pokala v Planici je bil najboljši Slovenec mladi Rok Masle, ki je zasedel 5. mesto, na vetrovni tekmi je včerajšnji zmagovalec Žak Mogel končal na 10. mestu, točke pa še šestim našim skakalcem. Slovenija z dodatno kvoto za naslednjo periodo svetovnega pokala.

Image

Po prvi seriji dopoldanske tekme na Bloudkovi velikanki, kjer je malce pihalo, je bil prvi Benjamin Oestvold z Norveške s 135 metri in 145,9 točkami pred rojakoma Fredrikom Villumstadom, ki je skočil 136 metrov in zbral 144,7 točk, ter Joacimom Oedegaardom Bjoerengom s 130.5 metri in 142,8 točkami. Rok Masle je s 127 metri in 133,4 točkami zasedal 8. mesto, Rok Oblak je bil s 130.5 metri in 132,8 točkami deveti, Matija Vidic s 131 metri in 132,4 točkami deseti, Žak Mogel pa 11. s 128.5 metri in 131,2 točkami. Finalno serijo so si zagotovili tudi Mark Hafnar na 18. mestu, Patrik Vitez na 22., Jan Bombek na 24. in Marcel Stržinar na 29. mestu. Brez prve trideseterice so ostali Maksim Bartolj, Tilen Bartol, Jernej Presečnik in Bor Pavlovčič.

V finalni seriji je Stržinar pridobil kar deset mest in je končal na 18. mestu, Bombek je končal na 24. mestu, Vitez je padel na 28. mesto, Hafnar je zdrsnil na 21. mesto. Mogel je s 134 metri napredoval na končno 10. mesto, Vidic je padel na 25. mesto, Oblak je padel na 12. mesto, napad je uspel Masletu, ki je s 136 metri in 267,6 točkami skočil na končno 5. mesto.

Zmagal je Norvežan Fredrik Villumstad s 141 metri v finalu in z 285,0 točkami pred rojakoma Bjoerengom s 137 metri in 275,0 točkami ter Oestvoldom s 128.5 metri in 273,8 točkami.

S tekmama v Planici se je končala tudi perioda v celinskem pokalu, ki je prinesla dodatnega, sedmega skakalca v naslednji periodi svetovnega pokala Norveški, Avstriji in po zaslugi Žaka Mogela tudi Sloveniji. Slovenija bo s sedmimi skakalci v svetovnem pokalu lahko nastopala v Zakopanah, Sapporu, na Kulmu in v Willingenu.

Celinski pokal se bo nadaljeval na Japonskem prihodnji konec tedna s tremi tekmami.