16.2.2013

Odlična tekma kombinatorcev v Planici

Tekmovalce, ki nastopajo v celinskem pokalu so v Planici na prvem dnevu tekmovanja pričakali odlični pogoji. Preizkušnja se je začela ob 10. uri na Bloudkovi velikanki, prvi del tekme pa je pripadel Nemcu Tobiasu Haugu, ki je s skokom 133 metrov prejel oceno 127.5. Čeh pavel Churavy mu je sledil na drugem mestu (134 metrov in 124 točk), tretji pa je bil Tobias Simon iz Švice (129.5, 120.7).

Od šesterice slovenskih kombinatorcev se je na skokih najbolje odrezal Gašper Berlot, ki je bil 15. (124.5, 111.7), Matic Plaznik 24. (121.0, 105.5), Matej Drinovec 35. (117.5, 98.2), Borut Mavc 47. (112.5, 89.2), Jože Kamenik 53. (108.5, 80.2), Luka Oblak pa 55. (102.0, 71.5).

Tekaški del se je začel ob 14. uri ob precej višji temperaturi, saj je v dolino posijalo sonce. Haug je startal s 14. sekundami prednosti pred Churavyjem, Simon je sledil še 13 sekunde kasneje, ostali tekmovalci pa so startali več kot pol minute za Nemcem. Berlotov zaostanek na startu je znašal minuto in tri sekunde.

Pa razburljivem zaključku tekme je prvi prišel čez ciljno črto Norvežan Ole Martin Storlien. S časom teka 25:28.1, ki je bil tretji najboljši, je ugnal svojega tekmeca Churavyja za samo 2.3 sekunde. Tretje mesto je osvojil Nemec Firn, Haug pa je bil na koncu četrti. Berlot se je na teku odrezal odlično in z dvanajstim časom na koncu pristal na sedmem mestu. Takoj po prihodu v cilj je rekel: »Tekma je bila zelo težka, tako da sem zadovoljen. Ne vem, kaj me čaka jutri, moramo se pogovoriti. Naslednji teden odhajamo na Svetovno prvenstvo, tako da bom mogoče počival.«

Dobro se je odrezal tudi Plaznik, ki je prišel na 24. mesto: »Na progi sem se počutil dobro, imel sem odlične smuči. Motivacija je bila velika, toda zadnja dva kroga me je zmanjkalo. Ne vem, če sem kaj napredoval, ampak sem vseeno zadovoljen. Jutri pričakujem podobno težko tekmo. Upam, da bom na skakalnici boljši, tako da se bo dalo na teku več narediti.« Drinovec je na koncu zasedel 40. mesto, Mavc 43., Kamenik 45., Oblak pa 48.