7.2.2016

Pavlovčič in Naglič najboljša Slovenca v Planici

Planica je gostila še drugo preizkušnjo FIS celinskega pokala v smučarskih skokih. Prva serija se je zaradi slabe vremenske napovedi začela že ob 9. uri, tekmovalci pa so imeli za svoje nastope dobre pogoje.

FOTOGALERIJA >>>

Da mu Bloudkova velikanka res odgovarja je še enkrat dokazal Avstrijec Phillip Aschenwald, ki je bil znova najboljši, tokrat s skokoma dolžin 137,5 in 133,0 metra. Iz petega se je na drugo povzpel Nemec Markus Eisenbichler (129,5 in 133,5 m), ki je na koncu za zmagovalcem zaostal 6.3 točke. Na odru za zmagovalce se je znašel še en avstrijski predstavnik in sicer Clemens Aigner, ki je bil tretji (132,0 in 128,0 m).

Najboljšo slovensko uvrstitev je dosegel Bor Pavlovčič, ki je bil po prvi seriji na četrtem mestu (133,0 m), v finalu pa je pristal pri 132,5 metra in zasedel peto mesto. Šesto mesto je zasedel Tomaž Naglič, medtem ko je bil Anže Semenič deseti.