21.1.2018

FIS: Druga tekma Nemcu Dominiku Mayländerju

Na drugi tekmi FIS pokala v smučarskih skokih v Planici je bil najboljši Slovenec Rok Justin, ki je zasedel peto mesto.

Image

Zmagovalec druge tekme FIS pokala v smučarskih skokih v Planici je Nemec Dominik Mayländer, ki je pristal pri 101 in 104.5 metrih, zbral pa je 262,0 točk. V obeh serijah je bil najboljši in je pred drugouvrščenim Avstrijcem Thomasom Hoferjem na koncu imel 8,5 točk prednosti. Tretji je bil še en Avstrijec, Maximilian Steiner. Za tremi Avstrijci se je na peto mesto uvrstil najboljši Slovenec, Rok Justin, ki je skočil 99.5 in 97 metrov, zbral pa je 244,0 točk.

Točke so od naših danes osvojili tudi Aljaž Osterc na 10., Miha Kveder na 11., prvič Jan Bombek na 12., Matevž Samec na 15., Andraž Pograjc na 20., Rok Oblak na 23., Jan Kus na 25. in Medard Brezovnik na 29. mestu.

Po skupno šestnajstih tekmah FIS pokala je v vodstvu Avstrijec Elias Tollinger s 509 točkami, najboljši naš je Timi Zajc na 7. mestu, zbral pa je 318 točk. FIS pokal se bo nadaljeval 10. feburarja v Nemčiji.