27.1.2019

Pavlovčič znova na stopničkah

Drugo tekmo celinskega pokala v smučarskih skokih v Planici je dobil Nemec Martin Hamann, Bor Pavlovčič je na drugem mestu zaostal le 0,4 točke, Andraž Pograjc je bil peti.

Image

FOTOGALERIJA >>

Tudi na drugi tekmi celinskega pokala v Planici so naši skakalci prikazali nekaj odličnih skokov. Znova je bil najboljši Bor Pavlovčič, ki je z najboljšo oceno finala s petega skočil na drugo mesto. V prvi seriji ga je ob odličnih pogojih odneslo kar do 145 metrov, kar je nov uradni rekord naprave, v finalu pa je skočil 134.5 metrov, zbral pa je 269,8 točk.

Bor je o nastopu dejal: ''Zelo sem užival v temu skoku. Poskusil sem narediti telemark, a ni šlo, saj sem padel kar iz višine. Zadovoljen sem, da sem ga poskusil, a se mi zdi, da mi nebi uspelo na noben način. Škoda je tiste 0,4 točke, a mislim, da je bil odličen vikend.''

270,2 točk je zbral Nemec Martin Hamann s 138.5 in 126 metri, tretji je bil z 265,5 točkami Norvežan Andreas Granerud Buskum. Peto mesto je s 133 in 136 metri ter 257,0 točkami osvojil Andraž Pograjc, Jurij Tepeš je bil sedmi, Rok Justin pa deseti. Do točk so prišli tudi Nejc Dežman na 14., Jaka Hvala na 16., Cene Prevc na 17. in Matevž Samec na 28. mestu.