3.2.2018

Anže Lanišek v Planici pometel s konkurenco

Na 16. tekmi celinskega pokala v tej sezoni, na prvi v snežni pravljici v dolini pod Poncami, je Anže Lanišek vpisal drugo zmago v tej sezoni. Njegov uspeh so dopolnili Robert Kranjec na 4., Tomaž Naglič na 6. in Andraž Pograjc na 7. mestu.

Image

FOTOGALERIJA >>

Planica je ta konec tedna prizorišče tekem ceinskega pokala v nordijski kombinaciji in v smučarskih skokih. Naši skakalci po odličnem koncu tedna v Sapporu ne popuščajo niti na domačem terenu. Anže Lanišek je s 135 in 135.5 metri ter 264,5 točkami gladko ugnal vso konkurenco, potem ko je bil dvakrat najdaljši. Drugo mesto je osvojil Avstrijec Philipp Aschenwald s 130.5 in 129.5 metri ter 243,9 točkami, tretji je bil Nemec Pius Paschke s 130.5 in 130 metri ter 238,4 točkami.

Anže je po tekmi rekel: ''Naredil sem solidne skoke, vem pa da imam še dosti rezerve. Sem zelo zadovoljen, saj sem odskakal sproščeno, kar je bil moj cilj. To, da se osredotočim na svoje skoke, samo nase in ne na dejavnike iz okolice. Ni bilo važno, koliko prednosti sem imel, važno je bilo to, da naredim svoje skoke in da v teh skokih uživam.''

Tik pod stopničke se je v finalni seriji z osmega mesta po prvi zavihtel Robert Kranjec. Skočil je 128 in 129.5 metrov, zbral pa je 236,5 točk. Šesti je bil Tomaž Naglič z 232,9 točkami, sedmi pa Andraž Pograjc z 232,6 točkami. Jurij Tepeš je točke osvojil na 14. mestu, Rok Tarman je bil 18., Miran Zupančič 23. in Aljaž Vodan 30., potem ko je bil v finalni seriji diskvalificiran.

Skupno še vedno vodi Nejc Dežman s 602 točkama, Lanišek je z drugo letošnjo zmago skočil že na osmo mesto s 392 točkami.