24.3.2007

Druga planiška zmaga za Malysza

V Planici se je končala druga tekma smučarjev skakalcev za svetovni pokal, ki jo je spremljalo več kot 22.000 ljubiteljev poletov, med katerimi je bilo največ Poljakov, Norvežanov in seveda Slovencev.

Poljak Adam Malysz je že drugič zapovrstjo pometel s konkurenco in si s poletoma 210.5 in 217.5 metra priskakal zlato medaljo. Svojemu norveškemu tekmecu Andersu Jacobsenu, ki je danes s skokoma 209 in 217 metrov zasedel drugo mesto, je pobegnil že za 66 točk, in samo popolnoma ponesrečen nastop mu jutri lahko še prepreči zmago v končnem seštevku svetovnega pokala. Na tretje mesto se je uvrstil vodilni po prvi seriji Martin Koch iz Avstrije.

Slovenci danes sicer niso bili v ospredju, vseh pet pa se jih je uvrstilo med dobitnike točk. Robert Kranjec je bil zelo dober sedmi (206,5 in 214,5 metra), Jernej Damjan enajsti, Primož Pikl (v drugi seriji je dosegel osebni rekord 208 metrov) devetnajsti, Jure Šinkovec devetindvajseti, Primož Peterka pa je pristal na tridesetem mestu.